DPF

Problémy filtrů DPF a jejich řešení

Filtry pevných částic hrají svou úlohu strážce ekologie dobře. DPF zachytává pevné karcinogenní nečistoty ve výfukovém systému a čas od času se sám regeneruje. Protože každý samočistící cyklus, který probíhá vždy po cca 300 ujetých kilometrech, není stoprocentní, zůstávají ve filtru nespálené zbytky usazenin. S opakujícími se cykly dochází k vrstvení sazí, až nakonec filtr přestane sloužit úplně.

Ucpaný filtr je jedním z nejčastějších důvodů návštěvy autoservisu. Projevuje se zpočátku nižším výkonem, vyšší spotřebou a v poslední fázi imobilitou auta. Při ignoraci projevů ucpaného filtru může dojít i k vážnějšímu poškození motoru! Přitom většina servisů není schopna ucpaný DPF opravit. Nabízejí tak svým zákazníkům jen výměnu filtru za nový. Taková investice vyjde až na 50 tisíc korun! A vzhledem k tomu, že průměrná provozuschopnost DPF je pouze kolem 100 000 ujetých kilometrů, je to investice velmi ztrátová!

Není řešení jako řešení!

Málokterý servis umožňuje profesionální renovaci DPF. A když, pak většinou jen metodou vysokotlakého vodního čištění a nebo chemicky. To bohužel často vede k dalším problémům, ne každý filtr FAP/DPF lze takto vyčistit bez jeho poškození!

Některé servisy dokonce svým zákazníkům nabídnou místo řešení rovnou odstranění filtru. Když pomineme důsledky pro ekologii a ztrátu možnosti projíždět nízkoemisními zónami, které se v letošním roce zavádějí i u nás, je odstranění filtru natolik hrubý zásah do vozidla, že nemůže projít bez následků. Vždy je třeba přeprogramovat řídící jednotku automobilu a narušit tak vlastně originální software výrobce. Zásah do výfukového systému, řídící jednotky a ztráta ekologické třídy se nakonec může prodražit.

Profesionální renovace DPF se zárukou!

Nejlepším řešením je renovace DPF s ohledem na stav, typ a způsob provedení filtru. Se spolehlivými přístroji je třeba naměřit přesné hodnoty a dle toho vybrat způsob renovace filtru. Jedině tak lze dosahovat hodnot, které se blíží parametrům filtru nového. Umíme prodloužit životnost DPF o další roky provozu! Používáme technologii LIQUI MOLY  Pro line DPF®, která je vysoce efektivní, oproti běžným postupům je šetrná k filtru i životnímu prostředí a navíc šetří Vaše peníze!

Renovace DPF je několikanásobně levnější, než kupování filtru nového. Je to proces, při kterém dochází ke spálení nečistot externím servisním zásahem a obnovení funkčnosti filtru z 98%.  Nechte si renovovat filtr pevných částic profesionály, neutrácejte zbytečné peníze za nový!

  MOTOCAR s.r.o

  Trnkova 111  628 00 Brno

  Tel.602513699,545218736